Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
چگونه یک زبان برنامه نویسی یاد بگیریم؟ | سایت تخصصی کامپیوتر afgsaa
خانه » عمومی » چگونه یک زبان برنامه نویسی یاد بگیریم؟

چگونه یک زبان برنامه نویسی یاد بگیریم؟

اگر شما به تولید برنامه های رایانه ای، ساخت برنامه کاربردی همراه، طراحی پایگاه وب، تولید بازی و مواردی از این دست علاقه مندید، باید به سراغ یادگیری حداقل یک زبان برنامه نویسی بروید. برنا مه های رایانه ای به وسیله یک زبان برنامه نویسی نوشته و تولید می شود. این زبا نها انواع مختلفی داشته و بر اساس معیارهای گوناگونی همچون روش برنامه نویسی، نزدیکی به زبان ماشین و نوع رابط تقسیم بندی میشود.

programming languages

انتخاب یک زبان برنامه نویسی

***حوزه علاقه خود را مشخص کنید. اگر چه شما در یادگیری زبا نهای برنامه نویسی محدودیتی ندارید و می توانید به سراغ هر یک از آ نها بروید ولی بهتر است پیش از هر چیز حوزه علایق خود را مشخص کرده و از خود بپرسید به کدام زبان بیش از بقیه علاقه دارید. این امر باعث می شود شما بر اساس میل و رغبت واقعی تان به این حوزه پا بگذارید. اگر می خواهید به صورت حرفه ای در عرصه فناوری  وب فعالیت کنید، باید با انواع مختلف زبا نهای برنامه نویسی آشنا باشید ولی در ادامه باید کار را به صورت تخصصی پیش بگیرید. مثلا توسعه برنامه کاربردی همراه, به یک سری مهار تهای خاص نیاز دارد که با ملزومات تولید بازی های رایانه ای متفاوت است.

*** کار را با یک زبان «ساده » شروع کنید. صرف نظر از تصمیمی که برای آینده کاری خود در نظر گرفته اید، بهتر است برای شروع یادگیری، به سراغ یک زبان ساده بروید. دراین نوع زبا نها مفاهیم نخستین و موضوعات عمومی که در دیگر زبان ها نیز کاربرد دارد، آموزش داده می شود، لذا برای مبتد یها بسیار مفیدند. دو زبان ساده بسیار معروف عبارتنداز: پایتون (Python) و روبی (Ruby) . این دو زبان شیءگرا (Object-oriented ) هستند وبه راحتی می توان با دستور زبان ( syntax) آسان با آ نها کار کرد. امروزه اکثر زبان های دستوری برنامه نویسی از تکنیکهای شیءگرا استفاده می کنند که از این میان می توان به جاوا ،C++ , دلفی و … اشاره کرد.

***با شرکت در دوره های فشرده یا مطالعه یک کتاب، زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر هنوز دو دل هستید و نمی دانید برای شروع، کدام زبان را انتخاب کنید، بهتر است در دوره های فشرده ای که برای آشنایی با زبان های مختلف برنامه نویسی تشکیل می شود شرکت کنید. پس از چندی می توانید با دید بهتری زبان مورد علاقه تان را گزینش کنید. در اینترنت آموزش های بی شماری از هرنوع زبان برنامه نویسی وجود دارد که در دسترس همگان قرار دارد.

این توضیحات شاید به کارتان بیاید:

پایتون: یک زبان برنامه نویسی است که در عین سادگی، می تواند برای افراد حرفه ای بسیار کارآمد باشد. بسیاری از برنامه های کاربردی و حتی برخی بازی های رایانه ای با این زبان نوشته شده اند.

جاوا: در برنامه های زیادی به کار گرفته شده است. از بازی و برنامه کاربردی وب گرفته تا نرم افزار مورد استفاده در دستگاه های خودپرداز.

 HTML :هرچند HTML جز زبان های برنامه نویسی به شمار نمی رود و یک زبان نشانه گذاری ابر متن است، ولی یک نقطه شروع مشترک برای تمام برنامه نویسان وب به شمار می رود و پیش از کار با هر زبان تحت وبی، آشنایی با آن ضروری است.

زبان سی: از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی است که هم چنان قدرت و صلابت خود را حفظ کرده است. سی، پایه زبان های مدرن تری همچون C++ است.

درباره م.رضائی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510