Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args, $id = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home3/afgsaane/public_html/wp-content/themes/jarida/functions/theme-functions.php on line 1904
آموزش HTML/ ساختار کلی | سایت تخصصی کامپیوتر afgsaa
خانه » برنامه نویسی » HTML » آموزش HTML/ ساختار کلی

آموزش HTML/ ساختار کلی

در سلسله مباحث آموزشی HTML و CSS سعی بر این است که بیشتر شما را با مباحث جدید آشنا کنم، ولی با این حال به طور خلاصه وار و ساده از آموزش پایه ای HTML شروع می کنم و سپس بیشتر تمرکز را روی HTML 5 و CSS 3 خواهم گذاشت.

ساختار HTML

برنامه های تحت وب به طور کلی به 2 دسته تقسیم می شوند:

  • برنامه های استاتیک (Static)
  • برنامه های دینامیک (Dynamic)

برنامه های استاتیک برنامه هایی هستند که با کاربر تعاملی ندارند، و کاربران صرفا از محتویات آن (تصاویر، نوشته ها، صوت و ویدئو ها و لینک ها و …) بازدید کرده و استفاده می کنند.

ولی برنامه های دینامیک بصورت تعاملی با کاربر در ارتباط هستند و داده هایی را از کاربر دریافت کرده، روی آنها عملیات پردازشی انجام می دهند و نتایجی را به کاربر باز می گردانند.

از HTML برای ساخت صفحات استاتیک می توان استفاده کرد در عین حال سنگ بنای وب HTML است. در مباحث آتی خواهیم آموخت که با استفاده از HTML 5 و تکنولوژی های جدید می توان صفحات دینامیک یا پویا ایجاد کرد.

HTML زبانی است بر پایه تگ، و کافی است تگ های HTML و کاربرد و ویژگی های آن را به خوبی فراگیرید.

برای شروع کار، ابتدا یک فولدر بسازید (برای نظم دهی بیشتر در کار) و سپس یک فایل text ایجاد کنید برای این کار می توانید از ویرایشگرهای ساده متن مثل notepad استفاده کنید، پیشنهاد من استفاده از notepad++ می باشد، سپس آن را با نام دلخواه و پسوند html یا htm ذخیره کنید. مثلا من با نام index.htm ذخیره می کنم. تبریک می گویم اولین قدم برای ساخت صفحات HTML را برداشتید، حالا می توانید صفحه خود را در مرورگرها بازکنید.

تگ های HTML شامل تگ های آغازین و تگ های پایانی می باشند (بجز چند تگ که خواهیم آموخت) برای مثال:

<html>

محتوای داخل تگ

</html>

در مثال بالا <html> تگ آغازین، سپس محتوای آن، و در آخر بصورت </html> بسته می شود. همه تگ های HTML که معرفی خواهم کرد به همین صورت نوشته می شوند.

ساختار تگ های HTML به همراه attributes:

attribute ها قسمتی از تگ های HTML هستند که ویژگی های آن را مشخص می کنند. برای مثال یکی از تگ های HTML را به همراه attribute مشاهده می کنیم:

<body bgcolor=”red”>

محتوای تگ

</body>

قسمتی که بعد از body قرار گرفته یکی از مشخصه (attribute) های  تگ body می باشد.

تمام صفحات وب دارای یک ساختار کلی می باشند که شما نیز در ساخت صفحات وب باید این ساختار را رعایت کنید،

<html>

 <head>

 <title>

در این تگ عنوان وب سایت قرار می گیرد

 </title>

در این تگ اطلاعات مربوط به وب سایت و هیدر قرار می گیرد، اطلاعات این قسمت برای بازدید کننده قابل مشاهده نمی باشد

  </head>

 <body>

در این تگ محتوای صفحه وب شما قرار می گیرد، تمام قسمت هایی که بازید کننده می تواند آن را ببیند

</body>

</html>

حالا دست به کار شوید و کدهای زیر را در صفحه خود بنویسید و صفحه خود را با مرورگر باز کرده و نتیجه کار خود را ببینید.

<html>

<head><title>My First Website /title></head>

<body>

<p> hello world </p>

</body>

</html>

 

درباره امیر حمزه

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته بجاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد... دانشجوی مهندسی نرم افزار، به جز کامپیوتر علاقمند به ادبیات هستم. در حال حاضر روی زبان های برنامه نویسی تحت وب کار می کنم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme
رفتن به بالا

Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home3/afgsaane/public_html/wp-includes/functions.php on line 3510